ارائه تسهیلات ویژه به متقاضیان طرح‌های اشتغال در شادگان

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، فرماندار شادگان خواستار ارائه تسهیلات ویژه به متقاضیان طرح‌های اشتغال در این شهرستان شد.

 عبدالزهرا سنواتی فرماندار شادگان گفت‌: مشاغل خانگی بهترین و بالاترین ظرفیت و فرصت برای کاهش بیکاری و توانمندسازی اقتصاد در شهرستان است.

وی افزود: دستیابی به اشتغال پایدار با همت جمعی و همراهی مسئولان و مردم ممکن می‌شود در غیر این صورت، در این زمینه همیشه با کمبود و کاستی مواجه خواهیم بود.

فرماندار شادگان تصریح کرد: بانک‌ها باید با ارائه تسهیلات ویژه در این خصوص همکاری بیشتری با متقاضیان طرح‌های اشتغالزایی داشته باشند و کاهش بیکاری را رقم بزنند.

وی با بیان اینکه اشتغال پایدار، توسعه و آبادانی کشور است، عنوان کرد: اشتغالزایی و کمک به اشتغال مولد علاوه بر ایجاد درآمد برای افراد موجب افزایش نشاط و انگیزه در بین جوانان خواهد شد.

* افزایش اشتغال کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد

سنواتی ادامه داد: همچنین افزایش اشتغالزایی به مراتب موجبات کاهش آسیب‌های اجتماعی را رقم می‌زند و این اصل بسیار مهمی‌ست که مسئولان باید برنامه‌های خود را بر آن تکیه و استوار کنند.

وی با انتقاد از وضعیت اشتغال در این شهرستان گفت: اگر جوانان با مشکل بیکاری مواجه بوده و از شغل، درآمد و جایگاه مناسب اجتماعی برخوردار نباشند، خودپنداری‌های آنان نیز ضعیف شده و بیش از پیش به سوی ناامیدی و افسردگی سوق داده خواهند شد.

فرماندار شادگان اظهار کرد: به‌طور حتم بیکاری جوانان، زمینه‌ساز بروز بزهکاری‌های اجتماعی است که در صورت بروز این امر، راه‌های مقابله با آن مشکل‌تر خواهد بود.

وی در پایان عنوان کرد: امیدواریم با حمایت مضاعف مسئولان استانی و ملی همچنین تعامل بانک‌ها در پرداخت تسهیلات بتوان اشتغالزایی را در این شهرستان زنده و احیا کرد.

3223