معاون اقتصادی استاندار خوزستان تاکید کرد؛ دستگاه‌های اجرایی برای رونق بندر شادگان باید تمام تلاش خود را بکار گیرند/بندر شادگان می‌تواند یک هزار شغل ایجاد کند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شادگان ، جلسه بررسی مشکلات بندر تجاری شادگان با حضور حجت الاسلام ‌و المسلمین ناصری نژاد نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، دکتر آقارضا فتوحی معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان ، دکتر صبری پور سرپرست فرمانداری شادگان ،مهندس دریس مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان؛مهندس نظری رئیس سازمان صمت استان؛مهندس بلوطی میرزا ناظر گمرکات خوزستان ، عموری رییس اتاق بازرگانی اهواز و فرماندهان نظامی و انتظامی استان و جمعی از مسئولین در محل بندر شادگان بازدید نمود‌.

آقارضا فتوحی معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان، امروز (۲ دی ماه) در حاشیه بازدید و بررسی مشکلات بندر شادگان در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: موضوعی که امروز در محل بندر شادگان با حضور مسئولان اجرایی، نمایندگان، فرماندار و دستگاه های مرتبط برگزار شد این بود که این بندر با توجه به وجود زیرساخت های خوب و سرمایه گذاری های انجام شده توسط دولت، را می شود به عنوان یک پایلوت برای بحث رونق دادن تجارت صادرات و واردات، قایق های ملوانی و بخش اثرگذار که می توانند واردات و صادرات بخشی از محصولات را داشته باشد، در نظر گرفت.

 

وی افزود: در این جلسه مصوباتی داشتیم. مبنی بر اینکه بتوانیم تخفیف سود تجارتی را نسبت به دیگر بنادر داشته باشیم. همچنین این بندر یک بندر تخصصی به حساب می آید و می تواند باشد. بنابراین مقرر شد که مدیرکل گمرکات پیگیری هایی در ارتباط با بحث تخصصی کردن گمرک داشته باشد.

 

معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان تصریح کرد: با توجه به اینکه محیط این بندر بسیار مناسب و تمیز است و جذابیت خاصی دارد می توان بحث گردشگری که زیرساخت هایی نیز در این راستا در گذشته تقریبا انجام شده است،  را در این بندر فعال کرد.

 

فتوحی بیان کرد: مقرر شد بازرگانان و تجاری که به این بندر می آیند علاوه بر سفرهایی که در اینجا خواهند داشت، یک سفر دیگر را به عنوان امتیاز و تشویقی به آن ها بدهیم تا بتوانند کار خود را انجام بدهند.

 

وی افزود: این بندر، اهمیت بسزایی برای استان و دولت دارد و به دلیل اهمیت داشتن این بندر باید همه دستگاه های اجرایی مرتبط با این حوزه فعالیت کنند تا این بندر را پر رونق تر از گذشته ببینیم.

 

معاون اقتصادی استانداری خوزستان با بیان اینکه بندر شادگان می تواند حداقل برای یک هزار نفر اشتغالزایی داشته باشد، گفت: در حال حاضر فقط یک فروند کشتی ۳۰۰ تنی در این بندر است که این موضوع خیلی برای ما نگران کننده است و امیدوار هستیم در هفته های آینده، شاهد رشد این بندر باشیم.

تصاویر مرتبط:

 

318
اخبار مرتبط