فرماندار شادگان: با تکمیل پروژه های ساماندهی و ایجاد زیر ساخت های تالاب بین المللی شادگان، به زودی بعنوان یکی از قطب های گردشگری آبی خوزستان تبدیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شادگان،دکتر صالح زاده فرماندار شادگان ،ناصری نژاد مسئول دفتر نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ، نصیری اصل بخشدار دارخوین و ناصر ریس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان شادگان از پروژه های دریاچه صلیحاویه و اسکله و سکو سازی و کاشت نخل به ۲ کیلومتر در روستای ام الحجار بازدید نمودند.

دکتر صالح زاده فرماندار شادگان در این بازدید ،اظهار داشت: جهت بهره برداری از پروژه سایت گردشگری ام الحجار نیاز به ورود به جوانان خلاق روستا برای تنوع درآمدازیی و بهره مندی اهالی از زیرساخت های ایجاد شده می باشد.

 

صالح زاده با بیان اینکه نخل کاری در ساحل سایت گردشگردی ام الحجار در دستور کار قرار گرفت ، افزود:هرچه سریعتر اقدامات تکمیلی شامل تکمیل پارکینگ ،زیبا سازی سایت تا هفته پیش به اتمام برسد.

 

فرماندار شادگان همچنین در بازدید از زیر ساخت های ایجاد شده در ساحل دریاچه روستای صلیحاویه ،اظهار داشت: این مکان یک منطقه بی نظیر در حوزه گردشگری آبی است که امکان برگزاری ورزش های آبی در آن وجود دارد.

 

وی ادامه داد:وجود جزیره ۱۰ هکتاری دریاچه صلیحاویه در این سایت ۱۵۰ هکتار از مهمترین قابلیت های بالقوه آن است که طرح توسعه بر مبنای آن باید تدوین و اجرایی شود.

 

فرماندار شادگان خاطر نشان کرد:با زیر ساخت های گسترده ایجاد شده در شمال،شرق ،غرب و جنوب پهنه آبی تالاب بین المللی شادگان به زودی این شهرستان بعنوان یکی از قطب های گردشگری آبی خوزستان تبدیل خواهد شد.

53