فرماندار شادگان تاکید کرد: زمینه صادرات خرمای شهرستان از بندر تجاری شادگان فراهم میشود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شادگان ، جلسه بررسی راهکارهای صادرات خرمای شهرستان از بندر تجاری شادگان به ریاست دکتر صالح زاده فرماندار شادگان و با حضور سایر اعضاء درمحل فرمانداری برگزار شد.

دکتر صالح زاده فرماندار شادگان در این جلسه با اشاره به ظرفیت های این شهرستان در حوزه کشاورزی و خرما ، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان در زمینه خرما صادرات محصولات خرما و صدور گواهی مبدا از شهرستان شادگان باید مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار شادگان همچنین با بیان اینکه بندر تجاری این شهرستان زیر ساخت های لازم برای صادرات خرمای شهرستان را فراهم کند، افزود: با همفکری و تمهیدات لازم ادارات و دستگاه‌های اجرایی شادگان با اعضای اتحادیه خشکبار در خصوص صادرات محصول خرمای شهرستان تمام تلاش خود را در این زمینه انجام دهند تا شاهد رونق بخشیدن بندر تجاری شادگان و از ظرفیت مهم این بندر به خوبی استفاده شود.

پیگری جذب شناور به تعداد کافی، پیگیری احداث انبار های جدید برای نگه داری، بررسی مشکلات روند صدور گواهی مبدا برای صادارت خرما، پرداخت تسهیلات بانکی برای خرید شناورتوسط اداره صمت، ساماندهی کارگاههای بسته بندی خرمای فاقد مجوز و… از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

لازم به ذکر است : استعمران و سایر خرمای تولیدی شهرستان شادگان به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌شوند.

 

139