فرماندار شادگان: ظرفیت‌های جدید اشتغال شهرستان در حوزه های گردشگری،کشاورزی ،مسکن و… فعال میشوند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شادگان ، جلسه شورای اشتغال شهرستان به ریاست دکتر صالح زاده فرماندار و رئیس شورای اشتغال شادگان و با حضور سایر اعضاء با هدف بررسی ارائه گزارش تسهیلات مشاغل خانگی اعتبار ۱۴۰۱ توسط ادارات و بانک ها و ثبت تعهد اشتغال در سامانه رصد در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

دکتر صالح زاده فرماندار شادگان در این جلسه با تاکید بر لزوم فعال شدن ظرفیت های جدید اشتغالزایی در حوزه‌های مختلف ، اظهار داشت: با توجه به هدف گذاری شهرستان در زمینه اشتغال در سال ۱۴۰۲ فعال شدن ظرفیت ها برای ایجاد اشتغال در حوزه های گردشگری ، مسکن، کشاورزی و… باید از برنامه‌های مهم شورای اشتغال شهرستان باشد.

 

فرماندار شادگان با بیان اینکه ادارات و دستگاههای شهرستان به تعهد خود در زمینه ایجاد اشتغال عمل کنند، افزود: تعهدات اشتغال ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای دستیابی به تعهد تعیین شده بصورت ماهانه رصد می‌شود.

 

صالح زاده تاکید کرد: چنانچه طرح های اشتغالزایی در ادارات که ایجاد اشتغال می کنند و نیاز به رفع مشکل دارند لازم است اداره تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان نسبت به پیگیری و رفع مشکلات آنها اقدام نمایند.

 

فرماندار شادگان ، گفت: تسریع در تکمیل پرونده های مشاغل خانگی ادارات و ارسال آنها به اداره کار با توجه ابلاغ سهمیه ۱۴۰۲ ، تشکیل جلسات بنیاد علوی و بنیاد برکت با ادارات و دستگاهها در خصوص معرفی طرح های روستایی و ظرفیت های شغلی ، برگزاری همایش آموزشی ارائه ایده های جدید برای اشتغالزایی و شیوه های بازاریابی نوین توسط اداره بهزیستی و… از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

 

لازم به ذکر است: در ادامه این جلسه هر کدام از اعضای شورای اشتغال شهرستان شادگان گزارشی از اشتغالزایی دستگاه مربوطه را در زمینه معرفی افراد به بانک و دریافت تسهیلات ارائه کردند.

19
اخبار مرتبط