استاندار خوزستان در نشست بررسی مصوبات شورای اداری شادگان: سازمان محیط زیست از صیادی با شوکر برقی در تالاب جلوگیری نماید / توجه ویژه دولت و رئیس جمهور به شادگان / لزوم اتصال اقتصاد شهرستان به دریا و توسعه کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی خرما در شادگان

استاندار خوزستان در نشست بررسی مصوبات شورای اداری شادگان:

 

سازمان محیط زیست از صیادی با شوکر برقی در تالاب جلوگیری نماید / توجه ویژه دولت و رئیس جمهور به شادگان / لزوم اتصال اقتصاد شهرستان به دریا و توسعه کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی خرما در شادگان

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شادگان ، نشست بررسی مصوبات شورای اداری شهرستان شادگان شامگاه شنبه به ریاست دکتر حسینی محراب، استاندار خوزستان و با حضور دکتر صالح زاده فرماندار شادگان ، حجت الاسلام و المسلمین مجید ناصری نژاد نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی و سایر اعضاء در محل استانداری برگزار شد.

 

استاندار خوزستان در این نشست با بیان اینکه دولت توجه ویژه ای به شادگان دارد و سفر رئیس جمهور به این شهرستان هم بیانگر همین رویکرد بوده است گفت: رئیس جمهور محترم برای طرح های فولاد، پتروپالایش و طرح گردشگری شادگان دستورات و پیگیری های ویژه ای داشته است.

 

استاندار خوزستان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست جهت جلوگیری از صیادی در تالاب شادگان از طریق شوکر برقی که نسل گونه های مختلف آبزی و گیاهان و دیگر جانداران را در معرض نابودی و انقراض قرار میدهد مراقبت جدی داشته باشد.

 

وی افزود: توسعه شیلات و آبزی پروری در تالاب و رهاسازی بچه ماهی به تالاب شادگان از جمله مصوباتی است که در دستور کار قرار دارد.

 

حسینی محراب تاکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست جهت جلوگیری از صیادی در تالاب شادگان از طریق شوکر برقی که نسل گونه های مختلف آبزی و گیاهان و دیگر جانداران را در معرض نابودی و انقراض قرار میدهد مراقبت جدی داشته باشد.

 

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: جهت بهبود شرایط شادگان مواردی همچون اتصال اقتصاد آن به دریا و ایجاد جریان بازرگانی و تجارت و همچنین نگاه ویژه به ظرفیت کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی خرما ضروری است و برنامه ریزی لازم در این خصوص در دستور کار خواهد بود.

37