فرماندار شادگان خبر داد: افتتاح پروژه‌های لایروبی توسعه نخیلات به میزان ۷۵ کیلومتر لایروبی انهار و ۵۰۰ هکتار باغ جدید نخل در شهرستان بمناسبت هفته دولت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شادگان ، همزمان با پنجمین روز از هفته دولت، مراسم افتتاحیه نمادین عملیات لایروبی انهار در شهرستان با حضور فرماندار شادگان ،مدیریت و پرسنل مدیریت جهاد کشاورزی جمعی از مسئولان ادارات و کشاورزان در روستای نهر شهاب بخش مرکزی برگزار شد.

 

دکتر صالح زاده فرماندار شادگان فرماندار شادگان در این مراسم با گرامیداشت هفته دولت و یاد وخاطره شهیدان رجائی و باهنر ، اظهار داشت: ۷۵ کیلومتر از نهرهای سنتی شهرستان با هدف روان سازی عبور آب از انهار و رفع رسوبات بمنظور تامین آب نخیلات و باغات لایروبی شدند که این یک رکوردی و جهشی در بحث لایروبی محسوب می شود و تاثیر بسیار زیادی در حوزه کشاورزی بعنوان پیشران های اقتصادی شهرستان خواهد داشت.

رئیس شورای کشاورزی شادگان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ،گفت: با وجود یک هزار کیلومتر نهر سنتی اقدامات بسیار خوبی از سوی دولت مردمی و انقلابی آیت الله رئیسی در بحث لایروبی نهرها و توسعه نخل های شهرستان به انجام رسید.

صالح زاده افزود: این عملیات با مشارکت بنیاد علوی، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه ، شرکت نفت و اعتبارات دولتی با هزینه ۱۷۰ میلیارد ریال به منظور احیای سه میلیون اصله نخل و آبرسانی زمین کشاورزی شهرستان صورت گرفت.

فرماندار شادگان به اجرای پروژه توسعه نخیلات شادگان اشاره کرد و گفت: این پروژه با وسعت ۵۰۰ هکتار با هدف توسعه ، عمران ، و آبادی شهرستان در قالب اصلاح و نوسازی باغات با ارقام جدید و اقتصادی اجرا شد.

 

70