فرماندار شادگان: مشکلات صدور مجوز برداشت آب حوضچه های پرورش ماهی مسعودی بزودی رفع می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شادگان، جلسه بررسی مشکلات روستای مسعودی از توابع بخش دارخوین به ریاست دکتر صالح زاده فرماندار شادگان و با حضور ناصری نژاد مسئول دفتر نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی و سایر اعضاء با هدف هماهنگی جهت موافقت ادارات مرتبط با صدور مجوز فعالیت قانونی حوضچه های پرورش ماهی در محل فرمانداری برگزار شد.

 

دکتر صالح زاده فرماندار شادگان در این جلسه با بیان اینکه مشکلات حوضچه های پرورش ماهی مسعودی بزودی رفع می شود،گفت: با کلیات اولیه اجرای طرح مزارع پرورش ماهی واقع در روستای مسعودی ۱ و ۲ از توابع بخش دار خوین که برای تعداد ۳۹ نفر و مساحت ۵۷۰ هکتار می باشد ، بارعایت قوانین و مقررات و ضوابط زیست محیطی موافقت شد.

 

صالح زاده ادامه داد: این مزارع که از سالیان قبل بعلت عدم صدور مجوز برداشت آب با مشکلات فراوانی از جمله تعرفه بسیار زیاد آب مصرفی و پرداخت هزینه های کلان بابت این‌موضوع و همچنین عدم صدور بقیه مجوزها و منوط کردن آنها به صدور مجوز تخصیص و برداشت آب مواجه بودند.

 

فرماندار شادگان ،گفت: با راه اندازی حوضچه های پرورش ماهی در سطح شهرستان گامی مهم جهت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهد داشت زیرا این حوضچه ها بدلیل عدم صدور مجوزها قادر به فعالیت با تمام‌ ظرفیت خود نبودند.

 

فرماندار شادگان در پایان یاد آور شد: سازمان آب و برق قبلا با تخصیص آب منوط به تاییدیه جهاد کشاورزی ، منابع طبیعی و محیط زیست موافقت کرده است.

 

 

 

49