فرماندار شادگان خبر داد: همایش کشوری گردشگری سبز به میزبانی شهرستان شادگان برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شادگان ، امروز یکشنبه آبان ماه ، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری همایش کشوری گردشگری سبز به ریاست صالح زاده فرماندار شادگان وبا حضور سایر اعضا در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

 

صالح زاده فرماندار شادگان در این جلسه از برگزاری همایش کشوری گردشگری سبز به میزبانی این شهرستان خبرداد و گفت:گردشگری سبز با هدف گردشگری پایدار وکاهش تولیدی زباله وگسترش اکوتورسیم با کمترین آسیب مناطق طبیعی در روز پنجشنبه ۲ آذرماه سالجاری بمدت یک روز در روستای صراخیه جنب تالاب بین المللی شادگان برگزار می شود.

 

صالح زاده با بیان اینکه معرفی روستای صراخیه بعنوان روستای جهانی از دیگر اهداف برگزاری این همایش برشمرد و گفت:برگزاری کارگاه ورک شاپ ، حصیر بافی ، برپایی غرفه های سوغاتی و سنتی ، اجرای مسابقات قایق رانی سنتی در تالاب، تالاب گردی ،اجرای بازی های محلی ، یزله و شعرخوانی و… از مهمترین برنامه های این همایش خواهد بود.

 

فرماندار شادگان با اشاره به اینکه از ۳۱ استان کشور در همایش کشوری گردشگری سبز شرکت خواهند کرد،افزود:بمنظور معرفی ظرفیت های شهرستان و تالاب بین المللی شادگان تور پرند نگری برای ۷۰ میهمان همایش در نظر گرفته شده است.

 

فرماندار شادگان در پایان گفت: این همایش با همکاری بخشداران و شهرداران ،میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی ،محیط زیست و با نظارت فرمانداری شادگان برگزار خواهد شد.

 

 

33