فرماندار شادگان: رمز محبوبیت شهید سلیمانی اتصال به خدا و خدمت به مردم بود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شادگان ، مراسم گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس در شهرستان با حضور آیت الله فرحانی نماینده محترم مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، صالح زاده فرماندار شادگان، منصوری امام جمعه شادگان، فرماندهان نظامی و انتظامی ،مسئولین ادارات و دستگاهها ،جمعی از نیروهای حشدالشعبی کشور عراق و اقشار مختلف مردم ولایتمدار شهرستان در محل روستای ابوشلوگ بخش مرکزی برگزار شد.

 

جمال صالح‌زاده فرماندار شادگان در این مراسم با گرامیداشت هفته مقاومت و چهارمین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی ،گفت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در سیل سال ۹۸ با حضور در روستای ابوشلوگ به کمک ساکنان این روستا و شهرستان شادگان آمدند.

 

فرماندار شادگان در ادامه با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی یک دانشمند و عارف علمی بزرگ بود، که در شجاعت نظیر نداشت، افزود: رمز محبوبیت شهید سلیمانی اخلاص، ایمان و توکل به خدا و اهل بیت (ع) بود که توانست با این سلاح معنوی در مقابل دشمنان عالم و جنگ‌های نیابتی در منطقه بایستد و نقشه‌های آنها را یکی پس از دیگری خنثی و ناکام کند.

 

آیت‌الله عبدالکریم فرحانی نیز در آیین گرامیداشت شهدای قدس و سردار شهید قاسم سلیمانی در روستای ابوشلوگ‌ شادگان اظهار کرد: با شهادت سردار سلیمانی، سلیمانی‌های دیگری بوجود آمد تا راه پرافتخار آن شهید سرافراز ادامه یابد.

 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه زندگی پربار شهید سلیمانی جهاد و مبارزه خالصانه در راه خدا بود، افزود : محبوبیت سردار سلیمانی مرزها را در نوردید و در دل تمامی مسلمانان و غیرمسلمانان جای گرفت.

 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: شیوه و منش سردار شهید سلیمانی باید به نسل جوان شناسانده شود تا نوع زندگی و شخصیت این شهید الگوی جوانان شود.

 

آیت‌الله فرحانی بیان کرد: شهید سلیمانی در جبهه مقاومت اسلامی به معنای واقعی هم مروج بود، هم فرماندهی می‌کرد و با تمام وجود پای آن ایستاد و در این راه جان خود را نثار کرد.

 

اجرای گروه سرود زهرائیون ،‌ شعر خوانی و… از مهمترین برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

 

 

45