فرماندار شادگان : با تدبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان ، دانش آموزان بازمانده از تحصیل به مدارس برمیگردند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شادگان، امروز شنبه ۳۰دی ماه ۱۴۰۲ جلسه شورای آموزش و پرورش شادگان به ریاست صالح زاده فرماندار شادگان، منصوری امام جمعه شادگان، حدادپور مدیر آموزش و پرورش شهرستان و سایر اعضاء با محوریت گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش، تشکیل هیئت امنای پژوهش سرای دانش آموزی، اختصاص زمین برای ساخت پژوهش سرای دانش آموزی و شبانه روزی قرآنی، دانش آموزان بازمانده از تحصیل، تجهیز و تعمیر مدارس روستایی و پروژه‌های قابل افتتاح در محل سالن جلسات غدیر مدیریت آموزش و پرورش برگزار شد.

 

جمال صالح زاده فرماندار شادگان در این جلسه ضمن تبریک هفته شوراهای آموزش و پرورش با تبیین نقش شوراها در پیشبرد اهداف کمی و کیفی آموزش و پرورش، افزود: شوراهای آموزش و پرورش که در استان‌ها به ریاست استانداران و در مناطق و شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران تشکیل می‌شود، ظرفیت مطلوبی برای ارتقاء برنامه های آموزش و پرورش در سطح شهرستان است.

صالح زاده همچنین در ادامه امر تعلیم و تربیت آینده‌سازان این مرز و بوم مسئله‌ای نیست که تنها یک دستگاه خاص متولی آن باشد، بلکه موضوعی فرا دستگاهی و فرا سازمانی و نیازمند مشارکت همگانی آحاد مردم به ویژه صاحب‌نظران، اساتید و متخصصان حوزه آموزش و پرورش است.

 

فرماندار شادگان ادامه داد: شورای آموزش و پرورش به عنوان جلوه گاه هم آوایی و جایگاه هم نوایی قلمداد می شود و می تواند در راستای تبلور عینی و جهت دار در مسیر اراده مردم حرکت کند.

 

صالح زاده افزود: با تدبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان ،دانش آموزان بازمانده از تحصیل به مدارس برمیگردند و این اقدام با همت خیرین و دهیاران و همکاری شرکت های منطقه در قالب مسئولیت‌های اجتماعی است.

 

رئیس شورای آموزش و پرورش شادگان بر جذب دانش آموزان باز مانده از تحصیل تأکید کرد و گفت: دهیاران، بخشداران و شهرداران جهت پشتیبانی مالی و همکاری و هماهنگی آموزش و پرورش در شناسایی و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل در دوره ابتدایی و متوسطه همکاری کنند.

 

صالح زاده با بیان اینکه حمایت و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل در دستورکار اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان قرار گیرد، گفت: تمام ادارات برای فراهم نمودن زمینه حمایت از دانش آموزان بازمانده از تحصیل در شهرستان و جذب کلاس درس اقدامات لازم را انجام دهند.

 

حدادپور مدیر آموزش و پرورش شهرستان شادگان نیز در این جلسه ضمن خوش آمدگویی و تبریک هفته شوراهای آموزش و پرورش با اشاره به هفته شوراهای آموزش و پرورش بیان کرد: نقش شوراهای آموزش و پرورش برای بهبود کیفیت و فرآیندهای آموزشی و پرورش بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

حدادپور افزود: تفاوت این شورا با سایر شوراها در این است که همه دستگاه‌ها در شورای آموزش و پرورش از منظر آموزشی و پرورشی حضور می یابند تا مطابق نیاز و ضرورت به آموزش و پرورش کمک کنند و این یک مشارکت سازنده و ستودنی است.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان شادگان با اشاره به دستور کار جلسه و اقداماتی که باید در این زمینه با کمک فرماندار و سایر اعضا شورای آموزش و پرورش اتفاق بیفتد، خواستار مشارکت اعضای مدعو و حاضر جهت تحقق این اهداف شد.

 

لازم به ذکر است: اختصاص زمین جهت مدرسه شبانه روزی قرآنی ندای رحمت و پژوهش سرای دانش آموزی توسط تعاونی مسکن فرهنگیان، مشخص شدن اعضای هیئت امنای پژوهش سرای دانش آموزی، تهیه ۴ عدد نورافکن جهت زمین چمن مصنوعی دبستان شهید عبدالصمد آلبوغبیش، همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان جهت پشتیبانی مسابقات ورزشی مدارس، تهیه موکت برای نمازخانه مدارس روستایی مصوب شده در شورای قرآن توسط بخشداری مرکزی، خنافره و دارخوین، افتتاح ۱۲ کلاس درس جدید در دهه فجر، تشکیل جلسه مشترک فرماندار و مدیر آموزش و پرورش با مدیرکل نوسازی مدارس استان جهت پیگیری امور مربوط به تجهیز و تعمیر مدارس و … از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

 

همچنین در پایان جلسه از اعضای شورای آموزش وپرورش شهرستان شادگان با اهدای لوح سپاس از این عزیزان تجلیل بعمل آمد.

96