تعامل مسئولان و نخبگان در راستای محرومیت‌زدایی از شادگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان ، عبدالزهرا سنواتی در دومین جلسه ساماندهی امور جوانان که با حضور جمعی از مسئولان شهری در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد،گفت: شادگان یکی از مهمترین شهرستان‌های استان است که با داشتن جوانان فرهنگی، ورزشی، علمی و هنری می‌تواند نقش مؤثری در ارتقای سطح فعالیت‌ سازمان‌های مردم نهاد و غیردولتی در سطح کشور ایفا کند.

وی نقش جوانان را در تصمیم‌گیری‌ها بسیار مؤثر دانست و افزود: تعامل میان مسئولان و نخبگان جوان شهرستان می‌تواند در زمینه محرومیت زدایی این شهرستان نقش به سزایی داشته باشد.

 

نشاط جوانی بر جامعه حاکم شود

 

وی اضافه کرد: با مشارکت دادن جوانان در امور عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و مسائل دیگر در قالب سازمان‌های مردم نهاد، خودباوری و اعتماد به نفس جوانان برای حضور در عرصه‌های مهمتر جامعه تقویت خواهد شد.

فرماندار شادگان عنوان کرد: کشوری که اکثریت آن را جوانان تشکیل می‌دهند باید نشاط جوانی بر آن حاکم باشد.

وی با اشاره براینکه در اداره کشور نباید میدان از نشاط جوانی خالی باشد، گفت: خصوصیت جوانی، نوگرایی، شجاعت در حرکت و تصمیم گیری است و اگر اینها از جامعه گرفته شود، سرعت رشد و توسعه جامعه کند خواهد شد.

سنواتی در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از تجربه در پیشبرد امور کشور باید در حضور تأثیرگذار و قوی جوانان باشد تا چرخه رو به تعالی کشور بیشتر از پیش به حرکت درآید.

 
2452